Nehoda

O autonehodě, ve které jsem se ocitla, když bylo mému tělu devět by se toho dalo napsat více a je pravděpodobné, že toho ještě více napíšu.

Po ní moje tělo už nebylo stejné, nefungovalo jako před ní a spousta energetických drah v něm neproudila jako dříve. To se projevovalo různě, nemůžu však říct, že by mi to nějak výrazně omezovalo život, dokud jsem si to neuvědomila.

„Ivano, neflákej se, s takovým tělem musíš přece běžet mnohem rychleji.“ Za tento výrok bych nejradši flákla tělocvikáře na gymplu ještě dnes…
Kdybych dokázala běžet rychleji, určitě bych pohla kostrou, už jenom proto, abych měla tyto stupidní úkony rychleji za sebou.

Později mě na to, že něco není úplně v pořádku s mým tělem upozornila má shiatsu terapeutka. „Když začnu, energie se rozběhne, všechno frčí a než jdeš domů, už se zase začne ztrácet. Něco je špatně, měla bys to nechat vyšetřit.“
„No tak to určitě,“ pomyslela jsem si. Do nemocnice by mě tenkrát nedostal ani párem volů.

Až na její opakované naléhání jsem poslechla její doporučení a domluvila si schůzku s jejím známým, magnetizérem, který dokázal systém vyhodnotit po energetické stránce a měl podle všeho od narození jasnovidné schopnosti.

Pán se podíval a k mému překvapení mi připomenul autonehodu z mého dětství a krom toho vylíčil přesně, ve kterých oblastech od té doby energie neproudí tak, jak by se tomu dělo v ideálním těle.

Partie, které vyjmenoval byly ty, na které moje tělo dopadlo po srážce z trolejbusem: ramena, zadní část hlavy, jedna z paží a bok, na který mě upozornila už předtím má terapeutka.

„Je zázrak, že běžně funguješ. Tvoje tělo disponuje dvaceti procenty energie, které proudí ostatní těla.“
Hm, zajímavá informace, ve světle které se mi vybavily nejrůznější situace ze dřív, ve kterých jsem možná tušila, že něco není úplně v pořádku, ale rozhodně nevěděla proč.

Střih pár let a na prvním Foundation tréninku, kde nám facilitátorka vysvětlovala první tělesný proces, vhodný pro případy, kdy tělo dříve utrpělo jakékoliv zranění a vlastně okamžitě mě napadlo, že bychom mohli zamakat na této situaci.

Pánovi, se kterým jsem tenkrát pracovala jsem ukázala jenom, kde začít a o zbytek se už postarala naše těla: Jeho ruce postupně našly a tímto procesem ošetřily všechny oblasti, které mi během toho tenkrát telefonického sezení vyjmenoval magnetizér.

K mému překvapení se mi poté, co jsem po necelé hodině seskočila z lehátka podlomily nohy.
Všechno bylo jinak.

Když jsem jela vlakem domů nemohla jsem zadržet výbuchy smíchu. Mé tělo bylo mnohem lehčí a mělo nesrovnatelně více energie než před sezením. Energetické dráhy se znova propojily a začaly znova fungovat, jak mohou. Tohle bylo veliké.

To bylo mé první seznámení s energií tělesných procesů a okamžitě mi bylo jasné, že krom Bars má Access ještě mnohem více toho, co rozhodně stojí za to prozkoumat.

Své pozdější zkušenosti z třídenního body class, kde jsem měla to štěstí poznat desítky dalších tělesných procesů a pracovat s jiným partnerem jsem zachytla v blogu Divoké koně.
Moje tělo našlo něco, co si okamžitě oblíbilo. Něco, co změnilo způsob, jakým bylo schopné fungovat a něco, co si dodnes společně moc užíváme.

O přínosu, jakým jsou tyto energie pro těla by se toho dalo napsat spoustu. Rozhodně stojí za to, vyzkoušet tyto energie na svém těle.

Co vše to může otevřít pro vás?

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *