Tělo za pohybu

Nikdy jsem neměla tělo, které by se mi nelíbilo a nikdy jsem se nesnažila zhubnout anebo přibrat.

To není úplná pravda: na vysoké jsem se snažila za každou cenu vypadat určitým způsobem a dělat všechno proto, abych byla maximálně štíhlá… to je ovšem třicet let zpět a mezitím jsem se svým tělem ušla pořádný kus cesty, začala objevovat jeho talenty a kapacity a začala objevovat krásu spolutvorby s tělem a vzájemné komunikace.
Vím kolik ovládání tenkrát před třiceti lety bylo v mé snaze o to vypadat určitým způsobem, ne tak, jak si vybírá mé tělo, ale tak, jak diktují média a módní časopisy.
Je pravda, že v té době bylo úplně jedno, co jsem si v obchodě na sebe pověsila, vše vypadalo božsky.

Ovšem, co když to, jak to vypadá je ve skutečnosti podružná záležitost tomu, jak se cítíme?

Po návratu z letošní dovolené jsem konečně poslechla své tělo, které se už tak dlouho chtělo hýbat a vyzývalo mě k akci.
Nezačala jsem hubnout, ani jsem se o to nesnažila, nevadilo mi, jak vypadám, šlo mi jen o to, získat znova fyzickou kondici.
Tělo se „chytlo“ okamžitě a bez váhání začalo uvolňovat endorfiny hned od prvního dne, co jsem do toho šlápla.
Už po necelém měsíci „hýbání se“ jsem si připadala daleko vitálnější, aktivnější, šťastnější a jen tak mimochodem jsem shodila 2 konfekční velikosti.
Nepřipadala jsem si předtím tlustá ani neforemná, ale v žádném případě mi nevadí moje „nové“ tělo, které sklízí komplimenty jeden za druhým.

Od naší letošní dovolené uplynuly 2 měsíce a tělo si jen vrní..
A za celou tu dobu jsem se ani jednou nezvážila či nezměřila, změny jsem pozorovala nejdřív na mém výkonu třeba při jízdě na kole do města, pak hned na oblečení a v poslední době hlavně na reakcích okolí.
Zdá se, že jsem omládla a tou nejskvělejší věcí na tom je, že jsem zjistila, že pohyb mě baví.
Že jsem šťastná já i mé tělo a není v tom omezování se ani kontrola, ale VOLBA a radost .

Co pozoruji v okolí je, že se přidávají další těla… tím, že jejich „majitelé“ vidí jak nenáročné to je a kolik uspokojení mi to přináší.
Přidáte se k této konverzaci?
Dáte se také do pohybu?

Mohu vám v tom přispět?
6. listopadu: Mé tělo je dar – Access zoom

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *