Divoké koně

Ze všech tréninků, které jsem si vybrala, co se zabývám Accessem je třídenní body class ten, který mě překvapil nejvíce.

Překvapil nebo zaskočil?

Hned na začátku nám facilitátorka položila otázku. „Kdyby ti tento trénink mohl dát cokoliv, co by sis vybrala?“

V té době jsem už tvořila jeden kurz za druhým, dělala co mě baví, dokázala přispívat kde komu kolem sebe a viděla výsledky své tvorby.

Co jsem si tenkrát chtěla vybrat a o co jsem požádala bylo: „Slyšet své tělo. Přestat ho ignorovat. Vědět, čím mu mohu přispět.“
To jsem neměla nejmenší tušení jak rychle budu moci dokázat, že toto přání beru vážně a co vše to otevře.

Po “představovacím kolečku“ nás facilitátorka rozdělila do dvojic a k mému obrovskému překvapení se vedle mě ocitnul pohledný, charismatický, nesporně talentovaný a velmi sympatický, jak jsem se dozvěděla pozdeji, o 12 let starší muž.

A to byl šok.

„Co budu dělat? Vždyť se mě bude tři dny dotýkat! Vždyť mě celé tři dny uvidí zblízka, uvidí všechny moje nedokonalosti. Vždyť nemám perfektní sestřih! Co těch pár kilo nahoru? Jak to tu jenom vydržím?“

Mysl.

Naštěstí hned potom přišel hlas jiný, hlas mého těla: „Co když můžeš všechny tyhle zběsilé myšlenky, které se ti derou do hlavy propustit? Co když můžeš každý soud, který o mě máš nechat odejít a užít si tady ty 3 dny na max?“

A tento hlas naštěstí vyhrál.

Na plné čáře!

A to nejen na tyto tři dny. Ani nikdy poté už se nepodařilo negativním myšlenkám o tom, jak vypadám nebo jak (ne)funguje moje tělo získat navrch.

To co se na malou chvíli jevilo jako prokletí, se ukázalo obrovským darem.

Coenovy ruce umělce a profesionálního čelisty, humanoida s talentem pro práci s těly si věděly rady a společně jsme objevovali nové způsoby přijímání energie. Ochotně a zvědavě jsme se vydávali pokaždé o krok dál.

Bylo nemožné nevšimnout si jak naše těla ožívala, odhazovala závaží, probouzela se a mládla pod našima rukama.

Vjemy během tohoto tréninku nikdy nezapomenu, krom pulzující energie pod rukama jsem cítila vůni ohně, slyšela praskání dřeva v krbu, viděla běžet divoké koně, měla pocit, jako by se třásla zem.

Později mi vysvětlil, že bydlí v jižní Francii, v přírodním domku, který si sám postavil, kde se topí dřevem a polodivoké koně přispívají žíněmi svých ocasů ruční výrobě jeho smyčců, které získávají na popularitě nejen v Holandsku a Francii, ale po celém světě.

O přátelství, které takto začalo by se toho dalo napsat mnoho. Coen zaplnil jakési vzduchoprázdno, které nastalo tím, že jsem se přestěhovala do Holandska a ztratila kontakt s některými energiemi, které jsem důvěrně znala jako malá.

Jeho láska k přírodě a blízký kontakt s ní a jeho umělecký záběr znova aktivovaly tyto energie i u mě, stačilo se jen rozpomenout.

Humanoidní muži, umělci s osobitým talentem a vlastním pohledem na svět mi imponovali od malička a Coen by mohl být definicí takového humanoida.

Po třech dnech strávených v energiích tělesných procesů jsem se vrátila domů „jako nová“.

Je nesnadné vyjádřit slovy tu obrovskou energetickou změnu, kterou si naše těla dokáží vybrat a která transformuje celý náš život a dostane se tam, kde je právě třeba.

Tenkrát v Amsterdamu na masážním lehátku si moje tělo jednoznačně vybralo stát se facilitátorkou třídenního body class.

Každý další z těchto tréninků, které jsem organizovala a kterých jsem se účastnila od té doby mi pokaždé jen potvrdily obrovský potenciál těchto energií a nepředvídatelné možnosti, které otevírají.

Stát se facilitátorkou třídenního body class byl obrovský splněný sen, který mi umožňuje přispívat tělům způsobem, jaký u mě (tak elegantně) odstartoval mohutnou změnu.

Vděčná za všechny, kdo si vybírají přispívat svým tělům a sobě tímto dynamickým a tak jiným způsobem.

 

 

 

2 Replies to “Divoké koně”

  1. Preji krasny den :-),

    rad bych se o kurzu tri denni body class dozvedel vice.

    Kdy se kona, kde se kona, kolik stoji.

    Predem moc dekuji
    Vlada

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *