Vibrace tvorby

Za posledních 7 let co facilituji, jsem vyzkoušela spousty prostor pro své treninky. Několikrát jsem dokonce facilitovala tady v Holandsku v kostele a moje kurzy si vybraly haly, komunitní centra, galérie, taneční sály, tělocvičny, konferenční sály, luxusní jógová centra, historické objekty, kryté terasy a restaurace ve spoustě měst i mimo ně a to nejspíš na některé typy prostor ještě zapomínám.

Pamatuji si, že už rychle ze startu jsem si oblíbila vysoké, světlé prostory s výhledem a zajímavé je, že tyto prostory jakoby dokázaly přitáhnout mou pozornost – kontaktují mě a jsou ochotné přispět.

Facilitovat v horách je něco, co se mi tady v Holandsku hned tak nepoštěstí a moje premiéra byla až mnohem později, s prvním 3 denním body class ve slovenských Tatrách a od té doby jsem si zamilovala Český ráj a letos v létě mě poprvé čekají Krkonoše.

Příroda přispívá neskutečně jak facilitaci, bytostem i tělům během těchto tréninků, na kterých dynamicky opouštíme omezení, vybíráme si nový prostor a otevíráme nové možnosti. Akustická energie přírody s výhledy na zelené kopce, zasněžené hory anebo třpytící vodní hladinu pomáhá facilitovat lehkost se změnou a přenést nás blíže k sobě s ještě větší lehkostí.

A je ještě jeden typ prostor, které jsem si oblíbila a který přitáhnul mou pozornost už od malička: prostor, kde se toho odehrává spousta na energetické rovině a kde ožívá každý humanoid:
Ateliéry a tvůrčí prostory umělců znám od malička: dědův malířský ateliér, později vlastní architektonický ateliér mého tatínka a jeho kolegů, prostory keramiků, sochařů, umělců… už jako malá jsem jasně vnímala energie, které „visí“ na místech, kde vznikají nové projekty a kde se rodí záležitosti, které jsou něčím unikátní.

Prostory, kde je pokaždé trochu čurbes… krásný tvůrčí zmatek, který ukazuje na možnosti volby. Dědova paleta, na které míchal barvy a desítky, možná stovky štětců. Tátův nůž, vlastní výroby, který používal na modely, technická pera a šablony podle kterých rýsoval křivky budov… Všechno po ruce.

Později, po mnoha letech, jsem se v jižní Francii v ateliéru mého velmi dobrého známého začala znova rozpomínat na vůně, barvy, materiály, světlo a energii prostor, které podporují tvorbu.
Prostor, kde inspirace a nápady „visí ve vzduchu“, kde stačí na chvíli se ztišit a začnou se ozývat, ožívat a svádět nás k tvorbě.

Ať už v přírodě nebo uprostřed města, energie prostor, kde se trénink koná je něco co může tuto energetickou cestu účastníkům i mě coby facilitátorce zpříjemnit, usnadnit anebo zkomplikovat a proto je volba toho, kde se trénink uskuteční jedním z klíčových momentů jeho tvorby.

Jak vím, které prostoy jsou ty „pravé“?

Pokaždé jsem ochotná položit otázku:
„Které město, místo a prostor budou maximálním přínosem pro tento kurz, jeho účastníky a jejich těla i mě coby facilitátorku?“

A města, místa i prostory se ozývají.

V některých už jsem byla a některé jsou pro mě zcela nové…
Pokaždé se ráda pohybuji tam, kde to otevírá nové možnosti.

Jsem moc zvědavá, jakým přínosem bude už brzy největší český fotoateliér s božským výhledem na barokní kostelní věž v Brně pro mou novou Foundation a začátkem července krytá venkovní terasa luxusního hotelu, který jsem objevili ve Znojmě s výhledem do údolí Dyje pro můj první 3 denní body class na Moravě.

Jsem zvědavá, která těla a projekty si to vybírají s námi?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *