Fotograf

Tuto momentku mi poslal Jakub Podobský letos v lednu, po našem focení v Brně. Dívám se na ni a nemohla jsem ani uvěřit tomu, že se mu podařilo zachytit právě tuto energii.

Nikdy dřív na tom místě nebyl, dopředu jsme se nedomlouvali na tom co budeme fotit ani jak a pokaždé, když procházím celé potfolio, žasnu.

Naprostý profesionál v tom, jakou rychlostí dokáže vyhodnotit prostor, světlo, kompozici, perspektivu, barvy a vytvořit zázraky, jakoby mimochodem.

Když loni v dubnu fotograf, na kterého jsem byla zvyklá, nemohl dorazit na mou oslavu z důvodu obav z nákazy, Milada a Tereza „našly“ Jakuba.

A takto se talentovaní a nadaní jedinci objevují v mém životě… zdánlivě náhodou, ale jakmile se poznáme blíže, víme, že už se vlastně dobře známe a že toto není naše první společná tvorba.

Poznat a uznat talent a nadání je klíčovým, pokud se chceme v životě obklopit schopnými a zajímavými jedinci.
A každý má ten svůj dar uložen někde jinde… někdo dokáže napéct úžasné cukroví, někdo navázat krásnou kytku, někdo jiný má komunikační a organizační schopnosti, kterým se hned tak něco nevyrovná, jiný navrhne dům, kde je radost bydlet.

Měla jsem to štěstí (anebo jsem si to vybrala?), že jsem vyrůstala v uměleckém prostředí a tak vnímat energie tvorby a toho, kdy se rodí něco nové a občas nečekané, bylo v mém zorném poli od malička.

Je to pro mě nedílnou součástí života, součástí energetického pole, které nám může přispívat, promlouvat k nám, inspirovat nás, zesilovat naše vibrace a tak nás obohatit.

Ti, kdo disponují talentem, který sami rozvíjejí, mi dají za pravdu, že jejich tvorba nepramení z mysli, ale z prostoru kde jsou, vnímají souvislostí a vědí po čem zrovna sáhnout a z ochoty přispívat svým darem a zároveň přijímat výsledky své tvorby.

Těší mě, že mám kolem sebe tyto jedince a že jich stále přibývá.
Vděčnost za to!

Foto: Jakub Podobský

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *