Co uděláte s tou nepříjemnou paní?

Během facilitace čtyřdenních Foundation kurzů se setkávám už pátým rokem s desítkami a stovkami jejich účastníků a nepřeberným množstvím jejich osobních blokád, situací a dotazů.

Některé se jeví vážné, jiné humorné a pokaždé záleží jen na našem úhlu pohledu, jak se k celé situaci postavíme. Z různých perspektiv se stejná situace může jevit tragická či naopak komická. Zvláště, máme-li před sebou celou skupinu, v níž mohou různé osoby mít na dané téma, či situaci různé názory, je práce facilitátora fascinující a často mi připomíná energetický koncert.

Nikdy to není o tom, co je správně a co naopak špatně, pokaždé o tom, co je tady možné. Vždyť v Access Consciousness hledáme přístup k vědomí a otevíráme nové možnosti tím, že jsme ochotni pouštět své pevné úhly pohledu a zbavovat se soudů, které na nás mohly ulpět v minulosti.

Od facilitátora si to pokaždé žádá naprosté dovolení proto, odkud fungují účastníci kurzu. Je-li ochotný být energeticky prostorem a otázkou, může se pro ty, kdo si to vybírají změnit a otevřít cokoliv.

Samozřejmě, že ne pokaždé přicházejí ti, kdo si vybírají změnu a jakkoliv se může přítomnost podobných jedinců na kurzech zdát rušivá pozorovateli, který nezná tuto modalitu, pro zkušeného facilitátora je to prostě jen součástí a často obohacením tréninku. Vždyť jak nejlépe ukázat přítomným jak se vyrovnat s lidmi, kteří „dělají vlny“ než v přímém přenosu?

Je jistě zajímavé, že ti, kdo nefandí vědomí si občas také vybírají Access a po devíti letech s touto modalitou jsem byla mnohokrát svědkem nejrůznějśích situací tomu nasvědčujícím i na těch nejpokročilejších kurzech. Ukázalo mi to, že je pokaždé třeba být v otázce ohledně toho, kdo stojí před námi, jaký je vlastně jejich záměr a jakým přinosem mohu být.

I toto se může občas projevit vtipně. Živě se mi vybaví situace z jedné Foundation, kterou jsem facilitovala před necelými dvěma roky, kdy si mě účastnice za podpory svého přitele celá nervózní zavolala v první přestávce prvního dne kurzu na chodbu a ptala se, co hodlám provézt s tou nepříjemnou paní, která se neustále ptá.

Nějak jim oběma uteklo, že jsou to právě dotazy a energie toho, co se otevírá, kdykoliv je někdo ochoten se zeptat otevřeně a před celou skupinou na cokoliv, co vyvolává náboj a reakci, co bude po dobu čtyř dnů maximálním přínosem.

Ať se nám to líbí nebo ne, je často osoba která v nás zvedá tu nejméně příjemnou reakci právě tím největším přínosem proto, otevřít to, co nás drží na místě. A to je právě tam, kde ti, kdo se brání změně zuby nehty, budou brzdit i ušima.

Hledání toho správného postupu, správného závěru, správné odpovědi, či správného způsobu jak věci nasáčkovat je něco, co s prostředky Accessu naštěstí opouštíme. A je na každém z přítomných do jaké míry je ochoten si vybrat fungovat z vědomí, které to dynamicky a efektivně otevírá.

Moci tvořit a facilitovat tyto kurzy a vidět stále nové skupiny účastníků přispívat si, vybírat si a měnit zajeté, je pro mě fascinující a jsem vděčná, že jsem si to před lety vybrala.

Nemůžu se dočkat, až brzy společně opět znova otevřeme tento expanzivní a generativní prostor.

Expanzivní v tom, že dynamicky rozšíří vaše možnosti, generativní v tom, že to, co budete schopni vytvořit sami po Foundation by vám, kdybyste mohli nahlédnout do své budoucnosti mohlo připadat zcela neuvěřitelné…

Které těla a bytosti si to vyberou tentokrát?

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *