Svaž si je k sobě

V sobotu jsem měla trénink dvou tělesných procesů na krásném místě tady v Holandsku.
Na místě, kam mě zvou, aby se dověděli pokaždé něco více…

Tentokrát byl jedním z témat zbrusu nový tělesný proces Accessu, který z těla uvolňuje minulá (psychická) traumata.

Dorazila jsem, posadila se a začala hledat ve třech různých taškách, které jsem si s sebou donesla a které Ti, kdo navštěvují mé kurzy dobře znají, dohromady vše, co potřebuji k výkladu a pořízení nahrávek…

Přitom jsem vtipně poznamenala, že si připadám jako „bag lady“ neboli bezdomovkyně, přenášející své živobytí v igelitkách s sebou. Když mi došlo, že jedna z účastnic, která navštěvuje moje kurzy už po mnoho let přesně tímto prošla…
Obdobím, kdy sama byla bez obydlí a žila na ulici.

Ta už se, ale na mě usmívala ona a říká: „Svaž si je k sobě!“

Nesporně praktická rada přímo ze života.

V jejím hlase byl klid a prostor a ve jejích očích humor a laskavost. Ještě celou neděli ve mně tato věta rezonovala vědomím toho, co vše je možno změnit a transformovat, pokud si to skutečně vybereme.

A vybavila se mi jiná účastnice jedné z mých prvních Foundation před mnoha lety tady v Holandsku, které koncem loňského roku vyšla kniha o jejích zkušenostech s temným světem zneužití a prostituce, jejíž tvář se momentálně objevuje na předních stránkách holandských časopisů a v nejrůznějších talk show.

Silná a krásná žena, která překonala nemožné, navzdory extrémnímu životnímu příběhu.

Už tenkrát během Foundation, když jsme čistili nejrůznější záležitosti bylo evidentní, že si vybírá jinak a už tenkrát mluvila o tom, že nezůstane obětí toho, čím prošla, jakkoliv ubíjející to byla zkušenost.
Vybrala si úspěch a nový život a vytvořila přesně to, co si vybrala.

Nesmírně inspirující vidět, co vše je skutečně možné a znát ty, kdo jsou ochotni transformovat svůj životní příběh do radosti a lehkosti, do té míry, že je k nepoznání.

Vděčnost za tato silná setkání, kterých stále přibývá.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *