Ten nejkrásnější kompliment

Dokud byli mí kluci na základní škole víckrát jsem tam představovala Access Bars jak rodičům, tak učitelkám a opakovaně krásným smíšeným skupinkám dětí, které měly možnost si Bars vyzkoušet a zjistit o čem to je. Mám na to pořád krásné vzpomínky.
Tamní paní ředitelce dle jejích slov Bars sezení v mém podání zachránilo život a tak mi moc fandila v tom představovat tyto možnosti dál v rámci její Montessori školy.

To je ale už pěkných pár let zpátky, mí kluci jsou mezitím na vysoké a na střední a já s nadšením sleduji další akce pro děti, které vidím vznikat.

Dělá mi obrovskou radost vidět kurzy Access Bars pro rodiče s dětmi a události plánované specificky pro děti na Samšině pod vedením Terezy a Milady Fohlerových.
Šťastné, rozzářené dětstké obličeje na závěr dne, kdy se jim někdo věnoval a byl s nimi skutečně přítomný, soustředěný výraz tváře, když děti tvoří umění podle Terčina zadání.

A potom také jejich odpovědi na otázky co změnil Bars v jejich světě a jak jiné je to doma s mamkou a taťkou po kurzu.

Děti jsou naše budoucnost a jak asi nikomu neušlo, nevyrůstají zrovna v jednoduché době. Je úžasné, když má někdo s nimi trpělivost a dokáže si užít radost, kterou to vytvoří.
A dětská radost je nakažlivá… Zkuste zůstat vážní a ustaraní, když se na vás usmívá anebo vás obejme vaše dítě.

Mě osobně to pokaždé vytrhne z hlavy a přenese do přítomnosti, kdykoliv vidím dětskou hru a tvorbu. Proto děti na svých kurzech vítám.
Svou vlastní přítomností facilitují celou skupinu k větším možnostem a reagují okamžitě na energie v prostoru. Dětská bezprostřednost je ten nejkrásnějśí kompliment.

Ten, kdo nefunguje zpoza bariér a nemá co skrývat si jejich přítomnost užívá na maximum. Krom toho se spousta záležitostí, které jsme si sami uložili a zablokovali v dětství rozpouští mnohem rychleji v přítomnosti dětí, která v našem těle aktivuje jiné implantáty a explantáty než společnost dospělých.

Jakým přínosem budou tito malý géniové pro nadcházející Foundation právě na Magické Samšině?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *