Banány nebo život?

Tento příspěvek jsem včera objevila na FB:

“Nejbohatší muž v Číně údajně řekl: “Pokud dáte před opice banány a peníze, opice si vyberou banány, protože opice nevědí, že za peníze se dá koupit spousta banánů.”
Ve skutečnosti, pokud lidem nabídnete PRÁCI a PODNIKÁNÍ, rozhodnou se PRACOVAT, protože většina lidí neví, že PODNIKÁNÍ může vydělat více PENĚZ než plat.
Jedním z důvodů, proč jsou chudí lidé chudí, je to, že chudí nejsou školeni k tomu, aby rozpoznali podnikatelskou příležitost.
Tráví hodně času ve škole a to, co se ve škole naučí, je pracovat za plat, a ne pracovat pro sebe.
Zisk je lepší než mzda, protože mzda vás může podporovat, ale zisk vám může vytvořit majetek.”

Tolik tento příspěvek.

Já osobně si uvědomuji nejméně tři aspekty, díky kterým je pro mě mnohem zajímavější podnikat:

Jednak tvůrčí možnosti, které to s sebou nese. A nemyslím si, že každé podnikání je stejně originální a nápadité, ale to je to, co baví mě a co na svém “zaměstnání” zbožňuji já.

A potom:  Svoboda spojená s vlastním podnikáním je pro mě k nezaplacení. Krom toho, že bych na žádném jiném místě pravděpodobně nebyla schopná generovat tolik, jako svým vlastním podnikáním, je pro mě pozice, ze které rozhoduji co budu dělat a kdy a kdykoliv si můžu vybrat to změnit, naprosto neodolatelná.

Možnost spolutvořit s tolika úžasnými bytostmi, některými pro jeden projekt a jinými dlouhodobě je další velké plus. Osoby kolem mě se neustále mění a za posledních devét let přispěla mému podnikání neuvěřitelná spousta nejrůznějśích talentů a energií. Užívám si tu rozmanitost, podporu a přijímání, které jde v ideálním případě oběma směry.

Když se dívám na to, kde se nacházím teď, po devíti letech s Accessem a vidím prostor, který to otevřelo pro mě, mou rodinu a takovou spoustu dalších nových podnikání, vnímám obrovskou vděčnost za tyto prostředky, možnosti a tuto magickou cestu.

Jak se to ještě zlepší?

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *