Jak na to?

Jedna z těch nejpopulárnějších otázek na jakémkoliv tréninku týkajícím se těl je:

Jak vlastně navážu komunikaci se svým tělem? Jak vím, co po mě mé tělo chce?

A tohle chápu. V této realitě nás nikdo nenaučil ptát se těla a důvěřovat mu ve věcech, které se jej týkají a to má za následek naše odloučení se od našich vlastních fyzických potřeb a v konečném důsledku to vede k tomu, že se spousta jedinců obrací proti svým tělům a tomu, co by v jejich životě ve skutečnosti vytvořilo maximum.

Za sebe mohu říci, že po deseti letech s Accessem ke mně mé tělo promlouvá naprosto jasně, ale rozhodně tomu tak nebylo vždy. Moc dobře se mi vybaví mě první pokusy o komunikaci s mým tělem, kdy jsem mu nedůvěřovala, odmlouvala a zpochybňovala to, co se mnou sdílelo, protože má hlava to přece věděla lépe.

Naštěstí to už je dnes hudbou minulosti.

Jak tedy vlastně začít? A jak dosáhnout toho, že se tvé tělo stane tvým nejlepším přítelem, kterým tak jako tak vždy bylo? Jak si můžeš zvědomit tuto vazbu a náklonnost a mít lehkost s přijímáním toho, co tvé tělo s tebou komunikuje?

Tím nejsnazším prostředkem proto otevřít dialog a energetickou výměnu je začít vyjadřovat vděčnost za své tělo.

Jak často své télo kritizujete a soudíte? Jak často byste po něm chtěli něco úplné jiného než je v daný moment přínosné? Co mu namísto toho začít vyjadřovat vděčnost? Co mu poděkovat za vše, čím pro tebe je?

Jakmile začneme vyjadřovat vděčnost svému tělu můžeme zcela jasně vnímat energetickou vazbu a odpověď. Na rozdíl od nás naslouchá naše tělo pokaždé. Jak skvělé si to uvědomit.

Další z velmi účinných prostředků pro nastolení komunikace s tělem je začít mu pokládat otázky o všem, co se jej týká.

„Tělo, co bys dnes rádo na sebe?“ „Tělo na co máš chuť?“ „Tělo, chceš ven?“ „Tělo jsi unavené?“ „Jakou formu pohybu máš rádo, tělo?“
A těla odpovídají. Ne sice slovně, ale pokud vám padnou oči na ty šaty, které jste na sobě možná neměli leta, je to vaše tělo, které vám dává najevo, co by rádo na sebe, pokud vás v supermarketu zastaví před regálem, ze kterého běžně nenakupujete, asi by rádo něco, co běžně nekonzumujete a když „náhodou“ zaslechnete v řadě o něčem novém a tělo přitom ožije, je to často právě vaše tělo, které vás do té řady nasměrovalo a zařídilo tak, že se dozvíte co vám může zpříjemnit život.

Nasouchat těmto signálům a začít se jimi řídit může náš život zpříjemnit a aktivovat tvorbu, která bude snadná a radostná. Těla nemají zájem trpět a pokud nám něco „poradí“ bude to právě to, co vytvoří pro nás více v dlouhodobém kontextu, kterého si my často ještě nejsme vědomi.

Do třetice: přijímání… Poskytovat tělům možnost přijímat ať už pomocí Bars, či tělesných procesů otevírá skvělou příležitost naladit se na akustické vibrace našich těl, vypnout na čas hlavu a užívat si společného prostoru.

Je čas začít sdílet s těly tento prostor, vděčnost, lehkost, radost a nastolit společenství, které vytvoří v našem životě zázraky?

Co je to Access Bars: https://youtu.be/mWQleE4XGrU
Co jsou tělesné procesy Access Consciousness: https://youtu.be/41HCQ3y1jsY

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *