Příroda nesoudí

Můžeme předstírat, že nevíme a můžeme ignorovat co víme, občas jsme však konfrontování se situacemi, které jsou natolik názorné, že nás postě doběhnou.

Synovi je dvanáct, ve škole jich není očkovaných zase tolik, ale děti, které prošly těmito terapiemi se najdou a spolužáci to o sobě vědí.

V biologii klíčíli fazole: spoustě dětí vyrosta velice rychle celá sazenice, jiným fazole zhnila, ještě než mohla naklíčit. Děti samy si všimly, že neočkovaným spolužákům to hezky roste, na rozdíl od těch, kdo se terapiím nevyhnuli. Určitě náhoda…

Tento týden jsem byla na kosmetice. Ke stejné mladé sympatické paní chodím už leta, umí to s těly a dokáže svou energií vytvořit prostor pro relaxaci a přijímání. Něco, co jak já, tak mé tělo pokaždé oceníme.

„Ty hodně cestuješ, už ses mezitím nechala očkovat?“ běžně během sezení vůbec nemluví, dnes se ptá. „Nenechala a ani to nemám v plánu.“

Vnímám, jak se celý její systém uvolňuje, rozpouští se bariéra a už tam nejsme coby kosmetička a její klientka, ale dvě bytosti, jejichž těla si navzájem přispívají. „My taky nejsme s manželem očkovaní ani jeden. Jen je to s těmi pravidly tady čím dál tím absurdnější…“

Tady v Holandsku je očkováno 85% dospělé populace a stejně jako v jiných západoevropských zemích už vláda přechází na evidenci QR kódu při vstupu do restaurací, hotelů a kulturních zařízení.

Stejně rychle jako vláda navrhuje tato zhovadilá opatření se objevují instituce a jedinci neochotní se jimi nechat svázat a zatlačit na místo, kde nemají volbu. Na internetu se už objevila mapa více neź tisíce restaurací, které se nehodlají podílet na této nové buzeraci.

To, co by nás před dvěma lety vůbec nenapadlo se dnes odehrává před našima očima. Otázkou je, jak se k tomu každý z nás postavíme, jaké možnosti vytvoříme pro trvanlivý rozvoj života na této planetě.

Také moje kadeřnice krčí rameny: „Ještě chceme sourozence pro našeho syna, tak budeme čekat až co to udělá s ostatními. Nechceme se pouštět do něčeho, čeho bychom potom litovali.“

Mám štěstí, že ti, kdo se starají o moje tělo se nenechávají strhnout davovou psychózou, ale hledají informace, ptají se a volí podle toho.

Spoustě těch kolem vás to může být ukradené… Můžou volit pohodlí namísto vědomí…
Jak jste na tom vy?

 

 

 

 

One Reply to “Příroda nesoudí”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *