Dar doteku

Dotek je pro mě něco naprosto fascinujícího a zároveň něco, co tato realita vytěsnila někam úplně na okraj. Přitom naše těla touží po doteku, jsou za něj vděčná, dokáží se uvolnit a transformovat to, co je omezuje, a facilitace dotekem je pro ně příjemná a snadná.

Něco, co jsem vždycky věděla a co se s Access procesy a energiemi stalo mnohem dostupnější a přirozenější. Jako by se otevřel nový vesmír, vesmír, kde těla mohou přijímat, kde je možné a žádoucí umožnit tělům rozlet.

Jak úžasné, jakým způsobem spolu těla mezi sebou komunikují, jaké množství informací a vjemů si předávají. Nepřestává mě překvapovat, jak se těla podporují, pomáhají si a vytvářejí prostor péče, pozornosti, vděčnosti a změny.

Zcela nový prostor, který je možno sdílet dotekem.

Naše těla jsou stvořena tak, aby si navzájem přispívala a dotek je přirozeným fyzickým projevem naší vzájemné interakce. Ať už se jedná o příležitostné objetí, poplácání po rameni, potřepání ruky při pozdravu, laskání, pohlazení, škádlení či lechtání, masáž – dotek je přirozenou a nepostradatelnou součástí našeho každodenního života.

Zapomínáme-li na to jak samozřejmý a příjemný je pro nás dotek, ztrácíme kontakt s naší vrozenou schopností přinášet úlevu a potěšení jak svému vlastnímu tělu, tak těm, kdo jsou nám blízcí.

Dotek je často přesně tím, co je potřeba ke změně nálady, nastolení pohody nebo odemknutí hlubších emocí, které je možno uvolnit.

Je úžasné vímat, jak se těla otevírají pod vaším dotekem a odemykat vrstvy, které se skrývají v těle. Nese to s sebou hlubší spojení s tajemstvími života a pocit hluboké vděčnosti za tento kouzelný dar.

Znovuobjevení a probuzení této schopnosti dotýkat se může být jedním z nejjednodušších a nejkrásnějších darů pro naše vlastní tělo i naše blízké.

Jak úžasné umožnit tělům otevřít se změně a opustit to, co již nefunguje a není pro ně přínosem!

Co když dotek je jedním z darů, který máme k dispozici? Jak často jej dopřejete svému tělu?

Jaký druh doteku si pravidelně užíváte?
Jaký druh doteku by byl přínosný pro vaše tělo?

Autor: Ivana Faber

 
Více informací o tom, jak se v Access Consciousness díváme na dotek a co vše je možno změnit s těly pomocí doteku můžete objevit ve skupině

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *