Vědomí vlastní volby

„Nic není mocnějšího než tvoje volba.“
Gary Douglas

Jedna ze záležitostí, které jsou mně na Accessu nesmírně sympatické je, že volba zůstává vždy na straně klienta či účastníka kurzu, neboli na tom, kdo se snaží věci změnit.

Facilitátoři, či praktikanti této metody pokládájí otázky a nabízí možnosti volby. Volba věci změnit, uzdravit, zharmonizovat a generovat v dané oblasti více lehkosti, radosti a přijímání zůstává vždy na klientovi, potažmo účastníkovi kurzu.

To vytváří obrovský pocit svobody na obou stranách.

Na straně terapeuta není třeba nikoho zachraňovat ani spasit. Nevytváří to zavislost klientů na nás jako někom, kdo to ví lépe a je třeba následovat. Naopak, posílíme-li své klienty v tom, že sami vědí, můžeme se stát svědky jejich nové vlastní expanzivní tvorby, což pro mě osobně je nesmírně naplňující zkušenost.

Na straně klienta to je o vnitřním posílení toho, co každý z nás ví a o tom, že se v životě můžeme a ve skutečnosti musíme spolehnout na své vlastní vědomí, neboť my jsme ta jediná osoba, která může vědět, co je pravda pro nás.

Toto posílení vlastního vědomí a také spojení s vlastním fyzickým tělem, které probíhá na sezeních i trénincích Access Consciousness, mě nepřestává inspirovat i fascinovat.

Vidět životy ostatních, obrátit směr a začít kvést a expandovat s nástroji Access Consciousness je něco, co mi dává smysl a zažívám obrovskou vděčnost za to, že mohu nabízet tyto nástroje, prostředky a procesy k dispozici těm, kdo si je vybírají.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *