Změna prostředí

Nedávno jsem známému líčila jak jsem před mnoha a mnoha lety poprvé vytvořila dovolenou v zahraničí. Ne že bychom nelétali na dovolenou do zahraničí, ale zahranićí bylo před mnoha lety ČR a domů do Holandska jsem se vracela naprosto vyřízená soudy své matky, která ví všechno daleko lépe a povinnostmi, které se na mě valily ze všech stran.
Byla jsem jako v presu.

A pak jsem poznala Access a začala si vybírat, začala dostávat a praktikovat Bars a tak jsem se po čase ocitla ve Stokholmu na tréninku Dr. Daina, na mém prvním zahraničním kurzu. Tréninku, na který jsem si předem poctivě našetřila, nicméně v momentě, kdy jsem si jej vybrala vesmír, vděčný za tuto mou volbu doručil ještě daleko více, naprosto záhadnými cestami a tak poprvé bylo na „opravdovou“ dovolenou v zahraničí.

Úplně náhodou se nám podařilo zabukovat krásnou soukromou vilu v Portugalsku s bazénem, který byl sice sdílený, ale v době, kdy jsme tam byli, jej nikdo nepoužíval.
Všichni jsme byli jako u vidění – z nových výhledů, naprosto nové energie, tamní přírody tak jiné než jsme byli zvyklí, klimatu a já z prostoru, ve kterém mě nikdo nebrzdil a nedirigoval.

Kluci se dokázali cákat hodiny v bazénu a já jsem objevila krytou venkovní kuchyň, odkud na ně bylo vidět a tam to všechno začalo!
Naráz, z ničeho nic mi začaly chodit texty – blogy – povídky.

Jedna za druhou se draly přes klávesnice na obrazovku a ráno už jsem se vzbudila s tou další. Samotnou mě to překvapilo nejvíc. A krásný byl i ohlas.

Ty první jsem sdílela denně na svém facebooku v angličtině a užívala si energie, kterou to generovalo.
Nebýt toho, že jsme se urvali ze stereotypu a vycestovali ven, tato moje schopnost zachytit to, co chce být zachyceno by zůstala latentní ještě mnohem déle a možná napořád.

Jak často je to právě změna – prostředí, okolí, klimatu, výhledu, návyků – co v našem životě odstartuje novou etapu a vytvoří nové, často nečekané možnosti.

Jaké to bude vybírat si jinak, nově a pohybovat se k tomu, co nám touží přispět?

 

One Reply to “Změna prostředí”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *