Znovuzrozený

Minulý týden při návštěvě Samšiny jsem tam na obrázku viděl dvoukomínovou zříceninu hradu. Vypadala nějak povědomě.

Když jsme se pak vraceli z procházky k úžasným skalním útvarům, najednou jsem si jí všimnul znova.

Později, když jsme tam byli s celou skupinou, zmínila Tereza, že celá tato oblast je známá horolezectvím. Tehdy jsem si uvědomil, že jsem tudy jel v roce 2000, před více než dvaceti lety s kamarádem, který miloval skály. Řekl mi, jak kouzelné toto místo je a že se sem později v životě vrátím.

 

Ivanu jsem potkal před šesti lety, hned po mém prvním kurzu Bars. Můj táta měl zdravotní problémy a já se rozhodl naučit MTVSS. Zahlédla mě provádět sezení trochu zvláštním způsobem a přišla se podívat. Z jejího výrazu jsem poznal, že vidí, co se mi děje pod rukama. Byl to pro mě důležitý okamžik, protože jsem zachytil její důvěru v mé schopnosti, které jsem od té chvíle už nemohl popírat.

“Pokračuj” – řekla – “Ty víš, co děláš a co děláš funguje.”

Následovalo pár výměn a protože bydlí tak daleko, ztratili jsme kontakt.

Energicky mě znova přitáhla až nedávno, poté, co jsem 2 roky nedělal žádný Access, s procesem RNA a o několik měsíců později s jiným tréninkem tělesného procesu.

Poté jsme si povídali a ona zmínila, že bude facilitovat Foundation v České republice, což moje hlava vzala zpočátku jako nezajímavou informaci.

Jak mě překvapilo, když moje tělo řeklo: “OK, tak pojeďme!”

“Uh, jsi si jistý?” byla zaskočená.

A já taky.

“Uh, ano, moje tělo opravdu chce být u toho.”

Byl jsem celkem v šoku, ale měl jsem pocit, že tam opravdu musím být. Po pouhém půl dni se mi ozvala s informací, že se jí podařilo najít pro mě překlad. A mé srdce poskočilo radostí.

Pojďme na to!

A tak jsem jel a neskutečně si to užil. Ivana nás provedla kouzelnou Access říší a pořádně otřásla mým světem…

Četl jsem tolik svědectví lidí, kteří absolvovali svou první Foundation a psali, že to změnilo jejich svět, a vždy jsem k tomu byl trochu skeptický – ale to bylo přesně, co se stalo.

A teď, ne tak dlouho poté, vnímám, že můj život odstartoval.

A tak jsem si vybral nadcházející 3 denní body class na Samšině, protože vím, že to místo i organizátorky také hodně přispěly. Cítím jako bych se tam znova narodil.

Jsem zvědavý, co nás čeká tentokrát.

Autor: Oscar Schraven

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *