Díky za Bars

Dnes je to přesně šest let, co se Daniel naučil Bars. Tenkrát jsem mezi Vánocemi a Silvestrem dělala Bars kurz na přání a ač jsem tyhle tréninky facilitovala už nějaký pátek a oba kluci už Bars uměli, byl tohle první, na který se přidal i můj manžel. Důvodů proto bylo několik a asi nejvíce vážil ten, že se tenkrát zcela překvapivě přihlásil manželský pár, který Daniel znal už od mala a tak nejen že nebyl jediný mužský účastník, měl mezi ostatními své dobré známé.

Ač by si to sám od sebe nevybral a bylo evidentní, že Bars se učí hlavně kvůli mně, prozradil mi večer, že můj výklad na něj udělal dojem. Později se účastnil ještě Foundation, kterou jsem organizovala a ač o Accessu doma nijak zvlášť nemluvíme, mám za to, že je fajn, že ví, čím se vlastně bavím.

Už bych si ani nepamatovala, že to bylo přesně dnes, nebýt toho, že na mě Facebook po ránu vyplivnul fotky.

Co mám rozhodně v žívé paměti, je Bars sezení, které jsem od Daniela dostala předevčírem, na první svátek vánoční a které bylo bez váhání tím nejkrásnějším dárkem, který jsem dostala letos, tím spíš, že mi Bars nabídnul sám.

Je krásné vidět, že to, co si (ač kvůli mně, tak přece) vybral před šestli lety, ještě stále přispívá tvorbě lehkosti a radosti v našem vztahu. Diskutovat pocity, emoce a myšlenky není ani pro jednoho z nás přirozená záležitost: pro mě protože vím, že tak jako tak, nejsou skutečné a jak rychle se mění, pro něj, protože si coby chlap s takovým množstvím informací, které si často protiřečí, prostě neví rady.

Jak skvělé nemuset se pouštět tam, kde to nic neřeší a úžasné mít po ruce prostředek, který funguje a vytvoří pro druhého více pohody a prostoru.

Jsem ráda, že jím doma disponujeme všichni čtyři.

O Bars bych dokázala psát či mluvit týdny, pro teď jen moje vděčnost za to, že ti v mé bezprostřední blízkosti jsou ochotní darovat a přijímat svůj čas, energii a náklonnost způsobem, který je natolik přínosný.

Díky za Bars!

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *