O přelétavosti nápadů

Za poslední rok začíná spousta mých živých vstupů v holandštině: „Nedávno jsem v Česku facilitovala…“. Mé akce v ČR byly v poslední době do značné míry inspirací pro mé holandské události a jsem ráda, že v připadě tohoto blogu, je tomu taky jednou naopak.

Při nedávném setkání mých holandských organizátorů jsme si při společné tvorbě nového webináře vyměňovali nápady, když mě můj dlouholetý kolega Anton šokoval prohlášením, že si už před mnoha lety všimnul jak jsem rychlá, co se týká tvorby. Že jsem spoustu nápadů, které měl on, nebo jiní facilitátoři aktualizovala dříve než se k tomu odhodlali oni, aniž bych o jejich snaze o podobnou tvorbu věděla nebo s nimi byla ve styku.

To je něco, co už jsem slyšela mnohokrát a pokaždé mě to pobaví. Nápady, které chtějí spatřit světlo světa klepou evidentně na vícero dveří a já jsem ráda, že ke mně promlouvají velmi srozumitelně. Často v tom bývá jistá urgence. Nápady, které „chtějí“ a jsou aktuální nás budou kontaktovat častěji a ozývat se „hlasitěji“.

Mou výhodou je, že se nové záležitosti nesnažím nejdříve vymyslet do posledního detailu v hlavě nebo na papíře, prostě začnu a zbytek „doteče“. Když udělám cestou chybu, opravím to, nejde mi o dokonalost, ale o radost z tvorby a pohyb vpřed.

Můj nový holandský projekt se jmenuje Přestaň snít a začni tvořit a bude sérií webinářů na téma aktualizace snů a nápadů do této skutečnosti.

Jak přenést naše sny na zem a žít realitu, po které toužíme dnes a každý den?

Chytněte nápady, které vám ťukají na dveře a komunikujte s nimi, pokládejte jim a o nich otázky.
Je to pro teď nebo pro budoucnost?
Je to něco, z čeho mám radost?
Obohatí to můj život?
Rozjasní to svět?
Kdo mi v tomto přispěje?
Kde můžu začít hned dnes?

Hodně zábavy s aktualizací nových dobrodružství!

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *