Kačeny v řadě

Jedno populární anglické slovní spojení, o kterém jste už možná slyšeli, mluví o tom, jak důležité to je mít všechny své kačeny v řadě, což v překladu znamená, mít zmáknutý každý detail toho, kterého projektu, ještě než začnete. V této realitě by vás ani nenapadlo začít nové podnikání nebo výdělečnou činnost, aniž byste měli vypracovaný plán postupu a zjištěny veškeré detaily a možné zádrhele.

Pak je úsměvné vidět, jak se spousta Access podnikání vylíhla za úplně jiných souvislostí a především z nadšení a chuti pro věc a často totální neznalosti světa byznysu a jeho pravidel.

Když se dívám zpět na své začátky, je až neskutečné, jak rychle a bezproblémově a s jakým úspěchem se vše rozjelo, navzdory mé naprosté neznalosti pravidel hry a počátečního nezájmu o to začít podnikat vůbec.

Je vtipné jak moc to těm, kdo mají, dle vlastního přesvědčení, všechny kačeny v řadě, občas leží v krku, když někdo, kdo evidentně nepraží po dokonalosti, prostě tvoří, jede a ještě se u toho dobře baví.

Mezi námi: seřadit své kačeny a držet je v té správné, dokonalé formaci, stojí většinou tolik úsilí, že na tvorbu čehokoliv smysluplného už nezbývá čas ani energie.

Necháte se občas znejistět někým, kdo vám tvrdí, že děláte věci špatně? Lámete si občas hlavu tím, jak to mysleli a proč se zabývají právě vámi a právě teď, když se vám zrovna daří?

„Pravda, co je tady za tím? Pravda, jaký záměr má tahle osoba? Pravda, skutečně jim na mě tolik záleží?“

Čím úspěšnější budete, tím více kibiců se zpravidla najde. Čím více nesmyslné kritiky obdržíte bez obrany, tím větší prostor pro tvorbu se pro vás otevírá.

Jaké by to bylo nenechat se rozptýlit nesmysly a prostě a jednoduše tvořit?
S radostí, lehkostí a klidně i slávou?

Autor: Ivana Faber, CF

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *