Že by entity?

Čím déle používám nástroje Accessu, tím více mám jasno při mnoha konzultacích v různých oblastech.

Jako před časem, kdy se mi po telefonu objednala klienta a říká, že by chtěla s něčím pomoct, ale že mi to řekne až se uvidíme.

V předem domluvenou hodinu čekám na paní, paní nikde. Nejdříve se jí nemůžu dovolat, posílám tedy SMS a vzápětí mi volá nazpět. „Moc se omlouvám, ale nemůžu se dostavit, rozmyslela jsem si to. Vlastně to není tak hrozné.“

Už během hovoru jsem si uvědomil, že jsem sice mluvil s tou paní, ale jako by to tentokrát byl úplně někdo jiný. Podobný hlas, úplně jiný slovník a z energie jejich slov byl vnímat odpor. A v tu chvíli mi došlo, že se zjevně bude jednat o rozdílné entity či jinou energii v jejím systému.

Po necelých 2 měsících jsem se s paní přeci jen setkal. Dorazila na druhou konzultaci a mohli jsme začít. Vysvětlovala, s čím přichází a že by to ráda nějak změnila, ale že jí zároveň nepřipadá, že by to bylo zase tak dramatické. Dozvěděl jsem se, že jí vadí, že si rodina myslí, že pije hodně alkoholu, ale jí vlastně přijde pravý opak. Během toho, co se mnou mluvila, jsem si všiml, že se čas od času škrábe na paži.
Hm, co s tím?

V její poslední větě byl stejný odpor, stejná energie jako během telefonátu, když mi říkala, že se nedostaví na první sezení.

V tu chvíli mi už bylo jasné, že paní asi nebude sama a položil jsem v duchu otázku: „Pravda, jsou v tomto systému entity?“ Energetická odpověď byla jednoznačně „ano“, a tak jsem začal komunikovat s entitou. Chvíli potom se paní z ničeho nic rozpovídala, kdy vlastně začala pít, že to bylo po smrti maminky, že ji přišlo, že to bez ní nezvládne, že ji prostě potřebuje stále vedle sebe. A přitom maminka stála pořád vedle ní a čekala, kdy si jí paní všimne. Občas na sebe upozornila dotekem, tam se paní musela poškrábat, aniž by si všimla, co se vlastně děje.

Během sezení jsme se dobrali příčiny i možného řešení s lehkostí a jasnem, nad kterými nepřestávám žasnout.

Jak úžasné, že máme k dispozici praktické a pragmatické prostředky AC, které otevírají zcela jiné možnosti pro klienty a naši práci s nimi.
Jak se to ještě zlepší?

Autor: Honza Dolníček

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *