Úspěch?

Za uplynulý týden jsem měla to potěšení ocitnout se dvakrát na interview coby CF. Rozhovor o tom, co dělám, co mě baví, jak jsem se dostala k Accessu a asi ne náhodou mi na obou byly položeny otázky ohledně úspěchu.

Co je pro mě úspěch a jaké tipy ohledně úspěchu mám.

Jedna z věcí, které mi pozvolna došly je, že mé štěstí spočívá asi v tom, že úspěch nespojuji s finanční stránkou věci. Pokud se dobře bavím tím, co tvořím a vidím, že to dává smysl nejen mně, ale i těm, kolem, považuji sebe sama za úspěšnou a z tohoto, chcete-li vnitřního nastavení, se dostavuje úspěch na mnoha dalších rovinách, sám od sebe a jakoby mimoděk.

Facilitovat více prostoru, možností a voleb je velice vděčná aktivita a fakt, že se něčím podobným mohu zabývat denně a ještě z toho žít dělá můj život radostnným a naplněným zároveň.

Na holandském interview mi byl položen dotaz, který budu reprodukovat čistě pro pobavení: Jedna z účastnic večera se mě zeptala jaký mám ranní rituál, jak začíná někdo tak úspěšný svůj den.

Ti, kdo mě znají osobně vědí, že si nepotrpím na pevnou formu, či strukturu a tak jsem tazatelku musela zklamat. Nemám žádné rituály a nezastávám názor, že existuje postup „jak“ vytvořit úspěch z jednotlivých kroků.

Co se osvědčilo mně je naslouchat mému tělu v každý jeden moment, vybírat si to o čem vím, že je to expanzivní, ač to ne vždy je ta nejsnadnější volba, mít dovolení pro vše, co se děje kolem a nepřestávat se ptát.

Někdy to vypadá tak, že facilituji šest dní v kuse bez přestávky a někdy tak, že strávím celý den s laptopem v posteli tvorbou nových tréninků, grafik, psaním. Ať tak nebo tak, je pro mě rozhodující, jak se u toho cítím. Jsem šťastná? Slyším venku zpívat ptáky? Vnímám sluneční paprsky a vítr jak si hraje s větvemi stromů? Dokážu se radovat z maličkostí a cítím vděčnost za malé i velké dary, které mi vesmír nabízí?

Tvorba a společenství s vesmírem jdou pro mé ruku v ruce a vím, že bych nedokázala dělat celé dny něco, co mě nenaplňuje a za čím nestojím. Mít možnost bavit se tím, co mi přináší radost je pro mě úspěch.

Co přináší radost vám?

Autor: Ivana Faber, CF

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *