Rozmazlování a hýčkání

Při výrobě upoutávek na jednu ze svých příštích akcí, jsem do vyhledávače webových stránek s obrázky zadala slovo „péče“ v očekávání, že objevím obrázky s lahodnou energií opečovávání, rozmazlování, užívání si.

Jaké bylo mé překvapení, když namísto tady toho na mě vykoukly snímky nemoci, bolesti, nesnáze, nepohodlí a péče poskytované v těchto situacích.

Kde jsme zapomněli na to, že si péči můžeme vybrat za každých okolností? Kde jsme zapomněli na to, že péče je něco, co vytvoří více lehkosti, radosti a větší a šťastnější skutečnost pro nás a naše tělo, pokud jsme ochotni si ji dopřávat ne v momentě, kdy jsme fyzicky v koncích a nesnázích, ale pravidelně jen tak pro radost, pro potěšení a protože si to naše tělo žádá, aniž by se muselo dožadovat a křičet?

Tohle je ostatně přístup Access Consciousness obecně.

Co kdybychom nemuseli řešit problémy, ale mohly jim předcházet tím, že si budeme vybírat to, co je pro nás lehké, expanzivní a přínosné každodenně. Jak radostné a šťastné by bylo vaše tělo, kdyby momenty péče o něj a rozmazlování byly pravidelnou součástí vašeho života?

Pro mě osobně v tomto Access změnil všechno a opravdu mi otevřel oči v tom, že jsem si konečně uvědomila, co se mnou mé tělo komunikuje. Faktem je, že mé tělo nepatří zrovna k těm nejskromnějším při výběru z možnosti si užít tuhle pečující, blahodárnou, lahodnou a přispívající energii, ať už je to ve formě masáže, tělesných procesů, ESSE, kosmetického ošetření, pedikúry, manikúry nebo prostě jen půlhodinové relaxace na slunci.

Na kolik jiný by byl náš život, kdyby hýčkání našeho těla, laskavost k němu, péče o něj a přijímání byly naše priority?

Autor: Ivana Faber, CF

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *