3 praktické prostředky komunikace s těly

Access Consciousness změnil to, jak funguji se svým tělem od základu a kromě úžasných tělesných procesů, které tak činí přítomností a dotekem, mi poskytnul četné pragmatické a praktické prostředky pro to, jak pracovat se svým tělem a tím, co ví a dává mi vědět.

V tomto článku bych ráda představila 3 z těch nejzákladnějších Access prostředků, které používám téměř denně pro práci s těly, ať už tím svým anebo těly mých klientů či účastníků mých kurzů.

 1. „Je to vůbec moje?“ Je jeden z Access Consciousness prostředků, který může ve zlomku sekundy změnit celou vaši realitu. Naše těla jsou úžasně vědomá a předávají nám soustavně informace o tělech a bytostech kolem nás. Pokud jsme ochotni dívat se na tyto vjemy coby na informace, a ne jako na naše vlastní symptomy, nejen že se neskutečně uleví našemu vlastnímu tělu, ale budeme schopni tyto informace využít pro tvorbu našeho života. Tak jak jsou v první řadě myšleny.

Tvořit náš život ve spolupráci s vědomím našich těl je mnohem jednodušší než se pokoušet vymyslet cestu svým životem. Tato jednoduchá otázka „Komu to patří?“ nás vrací k tomu, co vědí naše těla a obrovskému přínosu, kterým pro nás mohou být.

 1. „Být otázkou“. Asi ten nejzákladnější Access prostředek, ale jak se vlastně promítá do naší spolupráce s tělem? Ať už se v našem těle nebo s naším tělem děje cokoliv, dokud jsme ochotní být o tom otázkou, pokládat o tom otázky a nezacházet do závěrů o tom, co to je, mohou a budou se věci měnit. Je to jenom tam, kde nejsme ochotni být otázkou a jdeme do závěru, kde vytváříme omezení a blokujeme svou realitu s tělem. O jaké otázky se vlastně jedná?

Tělo, co to je?
Tělo, můžeme mít s tímto lehkost?
Tělo, je tohle možné jinak?
Tělo, jakou informaci se mi snažíš sdělit?
Tělo, je tohle naše?
Tělo, koho tady léčíme?

Tyto a podobné otázky nastolí komunikaci s naším tělem a záhy zjistíme, že tělo je s námi stále, naslouchá nám, komunikuje a odpovídá.

 1. „Je to lehké nebo těžké/expanzivní nebo kontraktivní?“ Naše tělo nás informovuje o zdravotním stavu naši blízkých, o tom, kam máme chodit a kam ne, co je pro nás přínosem a co není.

Jak? Tím, že nám ukazuje to, co se děje s jejich těly anebo tím, že nám svou vlastní energií dává najevo, co vytvoří výsledek naší volby. V momentě, kdy začneme komunikovat s tělem a ptáme se jej na otázky, nám bude odpovídat pocity expanze anebo naopak stažení.

Příklad: Dostanete pozvánku na narozeniny a v momentě, kdy vytáhnete přání z obálky a přečtete si obsah, reaguje vaše tělo prudkým stažením. Je samozřejmě na vás, co si vyberete a vaše tělo vám dává jasně najevo, že energie, se kterou se tam setkáte nebude příjemná či přínosná.

Další příklad z praxe: Vytváříte nový trénink a někdo vám nabídne prostory svého studia. V momentě, kdy uvidíte fotky, se vaše tělo uvolní a rozzáří, následuje pocit štěstí. Vaše tělo vám ukazuje, že toto místo bude opravdovým energetickým přínosem pro tvorbu kurzu a že i vy se během facilitace tam budete cítit skvěle. Jaké by to bylo začít tyto jemné nuance ve výrazu vašeho těla vnímat, věřit jim a řídit se jimi? Jaké by to bylo nenechat váš mozek a logiku je převálcovat anebo ignorovat?

Necháme-li naše těla přispívat našim životům pomocí těchto 3 jednoduchých základních prostředků, zjistíme, že tvorba našeho života může být mnohem jednodušší, radostnější a naplněnější.

Dovolíte vašemu tělu být vaším životním partnerem?

Autor: Ivana Faber, CF

17 Replies to “3 praktické prostředky komunikace s těly”

  1. Ano, to se děje pravidelně. Pomáhá uznat, že si klient zatím nevybírá vědět více, je eventuelně možno pokládat doplňující otázky, které mu/ jí umožní další vhled.

 1. Dobrý den, jsem čerstvou držitelkou certifikátu ACCES BARS.
  Zatím se učím a proto uvítám jakoukoli informaci ke zlepšení tohoto procesu a života vůbec.

  Děkuji

 2. To je skvělý.ja si to musela sama občas napsat.dekuji.ze to vysvětlujete lidsky a pochopitelně.proste s lehkostí 🙂

 3. Děkuji Ti Ivo za Tvé vysvětlení – projasnění ,vnímám, jak mnoho a mnoho je vztah s Tělem zazděný u mně. Jak je to hluboké.
  Děkuji Alžběta

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *